czwartek, 27 lutego 2020

Czym właściwie jest Tarot?

Kilka słów o wróżeniu z kart Tarota


Coraz częściej interesujemy się Tarotem, co zaskakuje, gdyż do niedawna cieszył się on złą sławą. W zasadzie trudno się temu dziwić, ponieważ karty te mają swój niepowtarzalny urok. Na dodatek można z ich pomocą postawić horoskop i poznać odpowiedzi na szereg nurtujących nas pytań. Do tego absolutnie nie ma konieczności bycia wróżbitą czy magiem, aby móc z takiej talii kart korzystać.

Karty tarota to od wielu wieków popularna metoda wróżenia. Znawcy okultyzmu prezentują na nich najróżniejsze symbole, które mają jakieś konkretne znaczenie. Chociaż horoskop tarota, nie jest niczym rzadkim, to same kary z jakichś względów budzą u nas lekki strach i niepewność. Do tego dla wielu osób symbolika kart zdaje się niezrozumiała czy wręcz skomplikowana. Z tego też powodu warto nieco się temu zagadnieniu przyjrzeć, aby rozwiać te wszystkie wątpliwości. Już po pobieżnym zapoznaniu się z kartami dostrzeżemy, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Stąd też naukę stawiania tarota możemy pojąć w tej podstawowej wersji już nawet po kilku pierwszych lekcjach.

Kilka słów o samym tarocie


Początki tych kart sięgają XV wieku, a więc jest on młodszy, niż się powszechnie sądzi. Jednak w
rzeczywistości swoją ważną rolę zyskał on dopiero w XVIII wieku, kiedy to powszechnie wykorzystywali go wróżbici. Motywy znajdujące się na kartach są uniwersalne i bazują na archetypach. Powszechna jest teza, że za sprawą talii kart tego typu można poznać przyszłość. Jak jest dokładnie ciężko powiedzieć, lecz na pewno stawiając horoskop z kart wyostrza się nam intuicja i możemy znacznie łatwiej podejmować określone decyzje. Mając takie zamiary z całą pewnością mamy duże szanse na osiągnięcie spełnienia. Chcąc brać się za wróżenie i stawianie horoskopów, warto poznać Rozkład Dwunastu Domów. Inną jego nazwą jest Koło Astrologiczne i jest to niezwykle popularny rozkład o charakterze długoterminowym. Tym samym jest to doskonale narzędzie po poznania przyszłości. Zaleca się taką formę stawiania kart wykorzystywać zwłaszcza na początku roku.

Warto więc sprawdzić na własną rękę czym jest Tarot, a jego nauka nie jest adresowana do jakichś hermetycznych grup.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Byk horoskop Tarota na kwiecień 2020 – czas na usamodzielnienie

Byk horoskop na kwiecień 2020 – czas na usamodzielnienie Nadchodzący kwiecień 2020 dla Byka to okres mierzenia się z wyborami, które ...